Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - İTLER ÜRÜSÜN, BİZ İŞİMİZE BAKALIM!!!
SARIYER'DE FECİ KAZA 2 ÖLÜ
Yunanistan'da Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nin ibadete açılmasına tepki
Sarıyer’e yeni emniyet müdürü atandı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

İTLER ÜRÜSÜN, BİZ İŞİMİZE BAKALIM!!!

İTLER ÜRÜSÜN, BİZ İŞİMİZE BAKALIM!!!
İlçenin önde gelen siyasetçilerinden, AK Parti'nin Sarıyer'deki yeni lideri olacağı konuşulan İş İnsanı Başar Biberoğlu, gazetemizin konuğu oldu...
17.11.2019 / 12:32


İlçenin önde gelen siyasetçilerinden, AK Parti'nin Sarıyer'deki yeni lideri olacağı konuşulan İş İnsanı Başar Biberoğlu, gazetemizin konuğu oldu. Tüm şeffaflığı ve gizemiyle çarpıcı açıklamalarda bulunan usta siyasetçi, bir kez daha milletin sesi oldu...

BAŞAR BİBEROĞLU:

Toplumsal dokumuzdaki ayrışma öyle bir savrulma içerisine doğru evrildi ki, Amerika ile Suriye meselesi, başörtülü hanımefendilere yapılan saldırılar, Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Milli Suriye Ordusu'na terörist demesi gündemin ana unsurları...

Bu millet ile başlayarak kurulan öyle cümleler oluyor ki, anlamak anlamlandırmak ve muhatapları ile anlaşmak mümkün değil.

Örnekler ile sizleri boğmaya hiç niyetli değilim. Anlaşılmasını daha sarih olarak anlamlandırabilmek için bir kaç anlamlı ve anlaşılır cümle ile düşüncelerimi sizlere anlatmaya gayret edeceğim.

GÖRME ÖZÜRLÜLERİMİZ O KADAR FAZLA Kİ???

Haini ve hadimi bol olan bir milletiz. Buna itiraz edenler ikinci cümleyi de okusun. Görme özürlülerimiz o kadar fazla ki, önyargısı ve kininin etkisi ile siyah ve beyazın dışındaki tüm renk tonlarını görmekten aciz.

Hamaset dedikodu ve ben bilirimci bir tarafımız da yok değil. Hemen her konuda bilmediklerimizi öğrenmeden bilgiçlik taslamada ellerimize kimseler su dökemez. İnadım inatçılar da ayrı bir kategori. Körün fil tarifinde tespitleri kadar da isabetli teşhislerimiz ve bütüne varamama gibi de hal ve gidişlerimiz var. Buraya kadar kullandığım kelimeler dikkatinizi çekmiştir çoğul tercih ettim.

Aynaları ve öz eleştiriyi pek sevmeyen de bir kişilik yapısına sahibiz. Dediğim dedik çaldığım düdükçü bir kesim de birlik mozayiğimizin renkleri içerisinde.

Böyle bir topluluk içinde yaşadığımız için millet hamurunun mayası sık ekşiyor veya ekşitilebiliyor.

'SENDE Mİ BRÜTÜS' DİYENLERİMİZ AZIMSANMAYACAK KADAR ÇOK!

Millet olmuş, devlet olmuş, kader birliği yaparak tek yumruk olduğumuz dönemlerde rakiplerinin korkulu rüyası olabilmiş milletimiz bugün de aynı millet olduğunu hatırlayarak yine tarihinden aldığı güç kuvvet ve kudretle yapabileceğinin en iyisini yapmaya çalışıyor.

Şimdi bu gerçekler ışığında Amerika ile yapılan görüşmeyi ve kazanımlarımızı iyi okuyalım ki, tefrika virüsünün kayığı birlik ve bütünlüğümüze helal getirmesin.

Bir vatandaş olarak ben bu görüşmeyi devletimizin bir zaferi olarak yorumluyor ve milletimizin de hayrına olduğuna inanıyorum. Ancak soyu sopu kuruyasıca soysuz medyaya bakıyorum herkes allame ve hatta din alimi olmuş. Kur’an-ı Kerim’de maide 51 sûresi refere edilip vurun abalıya diyen bir kesimden tutun da, Reisi bu kayığa kim bindirdi diyenlere kadar yine bir ayrışma alanı oluşturulmaya çalışılıyor.

Barış Pınarı Harekatı ile hedefe doğru adım attığımız andan, bugün geldiğimiz zamana kadar geçen kısa süre içerisinde göğsümüze o kadar çok ok saplandı ki, sen de mi Brütüs diyenlerimiz azımsanmayacak kadar çok.. Sen de mi dediklerimizin bir kısmı ummadığımız yerlerden olunca aman Allah’ım demekten başka diyecek bir şey kalmıyor.
CUMHURBAŞKANIMIZ ÖVGÜ VE TEŞEKKÜR HAK EDİYOR!

Gâvur elbette dost olmaz. Ama münafıklar ordusunun yerli işbirlikçilerinin attığı taşlar ve yediği herzeler gerçekten insanda ne sinir ne de moral bırakıyor.

Olanda hayır arayan ve yeni gelişmeleri hayra yoran temkinli bir vatandaş olarak Amerika ile varılan bu son mutabakatı her türlü riskine rağmen olumlu görüyor ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ediyorum.

İtler ürümeye devam ededursun biz işimize bakalım.

Tersi bir durum olsa idi bu güruhun işkembesinden nelerin döküleceğini tahmin etmek zor olmasa gerek. Neler demezlerdi ki, battık bittik. Öldük gibi klişe kelimelerle kurulu cümlelerin bini bir paradan satılır ve hükumet istifa diyenlerden tutun da orduyu göreve çağıranlara kadar olmazlar oldurulmaya çalışılırdı.

KERVANIMIZ HAK YOLUDUR...

Şöyle bir düşünmeye ne dersiniz?

Bu aymazlara ne yapsan ne etsen boş. Çünkü bunların aslında her şeyleri boş. Ne milliyetçilikleri ne Atatürkçülükleri ve ne de insanlıkları her şeyleri çakma ve sanal.

Akıl gidince zeka freni patlayan bu güruhun güvendiği dağlara hep kar yağmış ve bir o yana bir bu yana yalpalamış. İtler ürümeye devam etsin. Niyetimiz halis olduktan sonra kervanımız hak yoludur vesselam.

İyi ki iyilik var. Kötüler ve zalimler için yaşadığına inandığımız cehennem ve hesabın hasbi olduğu öbür âlem var. Ne mutlu gerçek âleme inananlara.

KEMAL KILIÇDAROĞLU'NU ŞİDDETLE KINIYORUM!

Birileri yine düğmeye bastı ve kasten canımızı acıtmaya çalışıyorlar. Türk ordusu ile beraber canlarını seve seve feda eden Milli Suriye Ordusu için terörist ibaresi kullanan Kemal Kılıçdaroğlu'nu şiddetle ve esefle kınıyorum. PKK'ya, YPG'ye terörist demeyen bu hain ve yaltakçılarının rezalet açıklamaları, gerçek kimliklerini de ortaya sunmaktadır. Bunun yanı sıra yine bu zihniyetin yol açtığı provokasyonlar son zamanlarda ayyuka çıktı.

Başörtülü hanımefendilere ardı ardına yapılan fiziksel saldırıların en iyi şekilde araştırılmasını diliyorum. Bu olayın çok ciddi bir planlama ile yapıldığına inanıyorum. Organize bir örgütlenme söz konusu. Fakat hangi karleş yollara başvururlarsa vursunlar, sonunda hezimete uğrayacak yine bu güruhların ta kendileri olacaktır.