Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - HAKAN ŞENGÜL'DEN DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMALAR!!!
Günlerdir suları akmayan vatandaşlar zor günler geçiriyor! İBB'ye tepki büyük
CHP'de kurultay öncesi Kemal Kılıçdaroğlu zorda! Parti fena karıştı
Kıdemli dolandırıcı ‘hacca götüreceğim’ diyerek avukatı dolandırdı!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

HAKAN ŞENGÜL'DEN DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMALAR!!!

HAKAN ŞENGÜL'DEN DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMALAR!!!
Sarıyer Spor Kulübü Başkan Vekili Hakan Şengül çok önemli açıklamalarda bulundu.
07.11.2019 / 17:36


Sarıyer Spor Kulübü Başkan Vekili Hakan Şengül çok önemli açıklamalarda bulundu. Sadece Sarıyer'i değil, 2. Ligin ciddi sorunlarını da gündemine alan Şengül, verdiği mesajlarla yol gösterici oldu...

HAKAN ŞENGÜL:

Öncelikle idari ve finansal konular üzerine bazı açıklamalarda bulunmak istiyorum. Fakat yalnızca Sarıyer üzerinden değil tüm kulüpler adına bir değerlendirme yapmanın doğru olacağı kanaatini taşıyorum...

TFF 2. Lig kulüpleri maalesef çok ciddi finansal problemler ile cebelleşiyor. Bu ligde mücadele etmek sanıldığı kadar kolay değil. Maddi manevi ayakta kalacak temelden bir yapılanman yoksa işin çok daha zor oluyor.

2. LİGİN FİNANSMANI ACİLEN İYİLEŞTİRİLMELİ!!!

Türkiye Futbol Federasyonu, süper lig ve 1. Lig kulüpleri için belirlediği maddi kaynakların çok altında rakamlar ile 2. Lige hiç hak etmediği muameleyi sergiliyor... Türk futbolcuların önünü açacak en önemli vitrin olan 2. Lig kulüpleri kesinlikle kalite anlamında çöküşe doğru sürükleniyor.

Kulüplere müsabaka başına verilen ücretlerin çok komik rakamlar olduğunu tüm spor kamuoyu tasdik etmektedir. Bu harcırahın ivedilikle iyileştirilmesi yalnızca kulüplerimiz adına değil, Türk futbolunun geleceği adına da zorunluluktur.

TÜRK FUTBOLUNUN GELECEĞİ BALTALANIYOR!

Kulüplerimiz yalnızca günü kurtarmak adına can çekişiyor ise burada doğru gitmeyen işlerin olduğu aşikardır!!! 2. 3. Lig Kulüpler Birliği ve TFF ortak istişare toplantılarını finansal nitelikte ve kulüp adına taşınmazların çoğaltılması için gerçekleştirmelidir.

Belediyelerden destek alamayan kulüplere tesisleşme noktasında en büyük desteği Spor Bakanlığımız ve TFF vermelidir. Bir kez daha dikkatle uyarmak istiyorum. Bu kervan böyle gitmez! Acil finansal eylem planı ile tüm kulüplerimize eşit, adil bir ekonomik iyileştirme sunulmalıdır. 2. Lig ile 1. Lig arasındaki ekonomik fark bu denli açık olması ile genç Türk futbolcuların gelişimi de ciddi baltalanıyor.

KİMSEYE MUHTAÇ OLMADAN AYAKTA KALMAMIZIN TEK BİR GERÇEĞİ VAR! SAFFET AKKOYUN!!!

Türkiye'de her kulüp Sarıyer kadar şanslı değil. Bizim başkanımızın bir benzeri dahi hiç bir kulüpte yok... Saffet Akkoyun gibi maddi manevi herşeyini kulübümüz için feda eden bir lidere sahip olmanın önemini fazlasıyla idrak etmekteyiz.

Sarıyer olarak güçlü bir şekilde ve kimseye muhtaç olmadan ayakta kalmamızın tek bir gerçeği var. Saffet Akkoyun'un onurlu duruşu ve yönetim kurulumuzun dirayetidir!!!

Bu vesile ile dile getirmeyi uygun görüyorum, iç ve dış mihraklara karşı verilen amansız mücadele ile Sarıyer camiasının birbirine daha sıkı kenetlendiğini gözlemliyoruz. Başkanımız Saffet Akkoyun ve yönetim kurulumuz mevcut şartlar altında en iyi hizmeti sunmaya gayret gösterirken, taraftarımız ve camiamızın desteği bize ayrı bir güç ve motivasyon kaynağı yaratıyor.

RAKİBİ ISIRAN BİR SARIYER İSTİYORUZ!!!

Takımımıza gelecek olursak, geçen hafta Hacettepe deplasmanında aldığımız galibiyet hepimize derin bir nefes aldırdı. Ancak bununla yetinecek değiliz. Hedefimiz play-off diyorsak eğer bunun için seri 3 puanlar kazanmamız gerekiyor.

Hekimoğlu Trabzon takımı yabana atılacak, hafife alınacak bir takım değil. Konsantrasyonumuzu en üst seviyede tutmalıyız. Saha ve seyirci avantajımızı değerlendirmek istiyorsak muhakkak rakibi ısıran bir oyun anlayışı içinde olmalıyız.

Çok koşarak ve ikili mücadeleleri kazanarak rakibi yıldırabilirsek 3 puanı hanemize rahatlıkla yazdırabiliriz. Ama sadece koşmakta yetmiyor. Topu iyi kullanmak, bireysel hatayı en aza indirmek, final pasları ve bitirici vuruşlar galibiyetin anahtarı olacak.

En çok ihtiyacımız olan takım halinde, birlikte oynayabilme durumu sahaya yansıdığı takdirde, fazlasıyla yaşadığımız kopuklukları minimum seviyeye indireceğimize eminim.

BÜYÜKLÜĞÜMÜZÜN TEMELİ, VEFALI TARAFTARIMIZDIR... 

Yusuf Ziya Öniş Stadı 5 bin kapasiteli bir hacme sahip. Sarıyer'in nüfusu ise 370 bin... Biz bu beş bin kişilik stadın yarısını dolduramıyoruz. Ama lafa gelince 'Sarıyerliyim' diyoruz! Sarıyerlilik demek iyi günde, kötü günde kulübüne sahip çıkmak demektir! İç sahada maçlar 15 günde bir oynanıyor. Sadece iki saatimizi ayıracağız...

İlçemizin tek profesyonel spor takımı olan Sarıyer futbol takımı her zaman olduğu gibi başarılarını taraftarı ile taçlandırmayı gelenek haline getirmiştir. Biz büyük bir camiayız. Büyüklüğümüz ise taraftarımızın vefasından gelmektedir.

Tüm Sarıyerli dostları Pazar Günü Saat 13:30'da maça bekliyor, onlara muhabbetle kucak dolusu sevgiler gönderiyorum...


Etiketler: