Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - BAŞKAN SAFFET AKKOYUN'DAN </br>ÖNEMLİ AÇIKLAMA!!!
Sarıyer'de zincirleme trafik kazası: 3 yaralı
Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! İşte yeni kira zam oranı...
ABD-İran gerilimiyle altın fiyatları 4 ayın zirvesine sıçradı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BAŞKAN SAFFET AKKOYUN'DAN
ÖNEMLİ AÇIKLAMA!!!

BAŞKAN SAFFET AKKOYUN'DAN </br>ÖNEMLİ AÇIKLAMA!!!
Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Saffet Akkoyun, gündemin sıcak konusu ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu.
08.10.2019 / 14:43


Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Saffet Akkoyun, gündemin sıcak konusu ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. Akkoyun, söylemleri ve ilettiği mesajlarla tüm gerçekleri masaya yatırarak; dostluğa, kardeşliğe ve birlik beraberliğe dikkat çekti...

SAFFET AKKOYUN:

05.10.2019 günü oynanan Sarıyer-Amed Sportif Faaliyetler müsabakası ile ilgili kulübümüz adına açıklama yapma gereği doğmuştur.

Öncelikle belirtmek isteriz ki, hiç yaşanmamış olaylar neticesiyle Sarıyer halkı zan altında bırakılmak istenmiştir. Bu durum sebebiyle şaşkınlığımızı ve üzüntümüzü gizleyecek değiliz.

Sarıyer Halkı tarih boyunca ırkçılığı ve kutuplaşmayı ayakları altına almış bir ilçenin insanlarıdır. Vatanını ve Bayrağını canından çok seven Sarıyer insanı, aynı zamanda mozaik yapısıyla insanları ayrıştırmadan kucaklayarak, tüm Türkiye'ye bu özelliği ile örnek olmuştur.

Sarıyer ilçesi din, dil, ırk, mezhep ayırt etmeden tüm insanların huzurla, dostça yaşadığı bir ilçedir. Soy ağacı ve memleketi ne olursa olsun tüm vatandaşlarımız Sarıyer'de mutlu bir şekilde hayatlarını sürdürmektedir. Bizim ilçemizde, bizim insanımız hiç kimseye iddia edildiği gibi "sen kürt müsün, laz mısın, arap mısın şeklinde soru yöneltip, saldırmaz! Bu kesinlikle iftiradır. Bu yalan ve provokatör haberlere kimse inanmamalı ve itibar etmemelidir. Ayrıca Sarıyer Spor Kulübü kimliğimiz ile; Sarıyer'in konuğu olan tüm kulüpleri misafirperver anlayışımızla ağırlıyor ve nezaket kuralları gereği müsabaka sonunda takım otobüslerine bindirip, stadyumdan ayrılana dek kendilerine eşlik ediyoruz.

Sarıyer Spor Kulübü, Türkiye'ye mal olmuş, sevilen ve saygı gören güzide bir spor kulübüdür. Önemle altını çizmek istiyoruz. 05.10.2019 Cumartesi günü oynanan Sarıyer-Amedspor müsabakası esnasında, öncesi ve sonrasında hiçbir şekilde istenmeyen bir hadise, şiddet ve her hangi bir olay yaşanmamıştır.

Amedspor'a yakınlığı ile bilinen ulusal, yerel bazı yayın organlarında ve Amedspor taraftar sitelerinde Sarıyer-Amedspor maçına ait olduğu iddia edilen görüntüler yayınlanmış ve kulübümüz maalesef hiç yaşanmamış bir olay ile ilişkilendirilmiştir. Yıllar önceki Ankaragücü-Amedspor müsabakasına ait olan şiddet içeren olayların videosunu Sarıyer-Amedspor müsabakasında yaşanmış olarak gösterilmesini esefle kınıyoruz.

Ayrıca Amedspor-Sarıyer müsabakasını izlemeye geldiği iddia edilen Amedsporlu bir şahsın Sarıyer'de etnik kökeni nedeniyle darp edildiği haberinin de külliyen yalan ve iftiradan ibaret olduğunu önemle arz ediyoruz. Hiç yaşanmamış olaylar neticesiyle algı operasyonu yapanlar, uzun yıllardır dostça rekabet içinde olan Sarıyer ve Amedspor kulüpleri arasına nifak tohumları ekemeyecektir. Biz daima sporun içinde kalmaya devam edeceğiz.

Fair-Play anlayışını her koşulda canlı tutmamız zorunlu bir görevdir. Gençlerimize her koşulda doğruyu, güzeli, kardeşliği ve paylaşmayı öğretmemiz gerekirken, muhattabı olmadığımız konularla bizi ilişkilendirmeleri belli bir amaç dahilinde planlanmaktadır. Ancak bu kişilerin hala idrak edemediği önemli bir gerçek var. Türk, Kürt, Arnavut, Çerkez, Arap, Roman, Macir vs.
BİZ BİRLİKTE TÜRKİYE'YİZ.

Sarıyer Spor Kulübü kurulduğu 1940 tarihinden bugüne tüm halkları kucaklayan, et ve kemik misali ayrılmaz bir parça olduğumuza inanan, sevgiyle, saygıyla, huzurla bir arada yaşamaktan büyük mutluluk duyan koca bir camiadır!!! Buradan bir kez daha tüm yüreğimizle beyan ediyoruz; Birliğimizi, kardeşliğimizi, huzurumuzu hiç bir güç bozamayacaktır. Buna asla izin vermeyeceğiz!!!

Saygılarımla...

SAFFET AKKOYUN

SARIYER SPOR KULÜBÜ BAŞKANI