Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - KALBİMİZİN DERİNLİKLERİNE ULAŞAN BÜYÜK BİR SEVDA!!!
EKREM İMAMOĞLU'NUN KİRLİ SİYASETİ ZIVANADAN ÇIKTI!!!
EDEPSİZLİKLERİNDEN, ALLAH ONLARI TAŞ ETTİ

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

KALBİMİZİN DERİNLİKLERİNE ULAŞAN BÜYÜK BİR SEVDA!!!

KALBİMİZİN DERİNLİKLERİNE ULAŞAN BÜYÜK BİR SEVDA!!!
Sarıyer Spor Kulübü'nün tüm insanlığı tek vücut halinde kucaklayan, birlik beraberliği perçinleyen ve semt aşkını Kalbimizin derinliklerine ulaştıran bu büyük gücü ve sevdası HERŞEYDEN ÇOK DAHA ÖNEMLİ VE KIYMETLİ!!!
13.09.2019 / 13:58


Sarıyer Spor Kulübü Başkan Vekili Hakan Şengül'den kritik Tarsus deplasmanı öncesi Sarıyer Yenigün Gazetesi'ne önemli açıklamalar geldi. Şengül yaptığı değerlendirmede gündeme dair genel konuları aydınlatıcı ve belirleyici ifadelerle ele aldı.

HAKAN ŞENGÜL:

Yeni sezona maalesef talihsiz sakatlıklar ile giriş yaptık. Ancak tüm bu olumsuz gelişmelere rağmen hiçbir bahanenin arkasına sığınmadan yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz. Ligin ilk haftasında Pendikspor deplasmanında 3 puan alarak güzel bir başlangıç yapmıştık. Geçen hafta ise Bakspor karşısında hiç beklemediğimiz bir puan kaybı yaşadık. Bu müsabakada rakibimizin de her ne kadar önemli pozisyonları olmuş olsa da, biz onlardan önce yakalamış olduğumuz %100 gollük pozisyonları değerlendirmedik. Futbol bu... Uzun lig maratonunda muhakkak iş kazaları olacak.


Yusuf Ziya Öniş Stadı'nın bozuk zemini de oyun akışımızı ve pas kalitemizi oldukça aşağı seviyelere çekti. Sarıyer olarak bizim en önemli lig hedefimiz özellikle iç saha maçlarında mümkün mertebe en az puan kaybı ile belli bir istikrar yakalamaktır. Bunun için de saha zemininin yeterli durumda olması kaçınılmaz bir gerçektir. Sarıyer İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde çok değerli insanlar görev almakta. Umut ediyorum ki çok kısa zaman içinde sahamıza yapılacak bakım onarım çalışması ile bu sorun ortadan kalkacaktır. Bir paragrafta taraftarımıza açmak isterim. Alacağımız galibiyetlerde taraftarımızın payı büyük olacaktır.

Seyircisiz oynama cezası ile bir daha karşılaşmak istemiyoruz. Tahriklere kapılmadan, ligin uzun bir maraton olduğunu unutmadan sakinliğimizi korumalıyız. Sarıyer takımı taraftarı ile bir bütündür. Başarılarımıza ortaktır. Bu konuyu kesinlikle bu şekilde ele almak gerekiyor.

SARIYER HER ZORLUĞUN ÜSTESİNDEN GELECEK KALİTEYE SAHİPTİR!

Gelelim Tarsus İdman Yurdu müsabakasına... Özellikle hava durumu canımızı sıkmıyor değil. Maçın oynanacağı 15 Eylül Pazar Günü Saat 19:00 itibariyle Tarsus'ta hava sıcaklığı 28 derece olacak. Tarsus takımı bu iklime alışmış, uyum sağlamıştır. Bu muhakkak tüm takımlar için bir handikaptır. Ancak hedefi zirve olan Sarıyer'in bu tarz faktörleri bertaraf edecek gücü fazlasıyla vardır. Takımımız işine saygılı, karakterli futbolculardan kurulu. Ligin ilk haftaları her takım için uyum süreci anlamında sıkıntılıdır. Biz bu durumu geçen sezon lehimize çevirmiştik.


Yeni sezonda da sağlam omurgamız ve kalitemiz ile ne istediğimizi, neyi hedeflediğimizi net bir şekilde ortaya koyacağız. Tarsus İdman Yurdu müsabakasında hedefimiz 3 puandır. Oyuncularımız kazanmak için terlerinin son damlasına kadar savaşacak ve güzel bir futbol sergileyecekler.

TÜM TAKIMLAR ROTASINI BELİRLİYOR!

Çok değerli Başkanımız Saffet Akkoyun ve kıymetli yönetici arkadaşlarımız ile hem fikiriz. Bu maçtan galibiyetle ayrılacağımıza inanıyoruz! Golcümüz Yaser Yıldız ile ilgili bir bilgi sunmak istiyorum. Yaser sakatlığı sebebiyle bu müsabakada takımdaki yerini alamayacak. Ancak korkulacak bir durum yok. Yaser bir hafta sonra ki maçta inşallah formasına kavuşacak.

Genel bir değerlendirme yapacak olursak; Benim şahsi kanaatimce ligin ilk haftalarını ne kadar az zarar ile kapatırsak, ilerleyen zaman diliminde çok farklı bir Sarıyer göreceğiz. Kritik maçlar oynuyoruz. Puan tablosunda her takım bir yer kapma mücadelesinde. Üç aşağı beş yukarı takımların kimlikleri, daha doğrusu ne oldukları ortaya çıkıyor. Herkes rotasını belirlerken ilerleyen haftaları hedef seçiyor ve mücadelerini buna göre gerçekleştiriyorlar. 

KALBİMİZİN DERİNLİKLERİNE ULAŞAN BÜYÜK BİR SEVDA!!!

Biz Sarıyer Yönetimi olarak büyük uğraşlar sonucu takımımızı inşa ettik ve değerli Sarıyer halkının karşısına her zaman olduğu gibi pırıl pırıl çıkardık. Kısa vadeli haftalık başarılar ile değil, geleceğe odaklanmış ve temel taşlarını sağlamlaştıran bir felsefe ile kendimizi dizayn ettik. Tabi ki saha sonuçları çok önemli ve bizim de en önemli hedefimiz.


Ancak burada durup bir düşünmek lazım? Yalnızca saha içini baz alarak, koca bir çınarın geleceğini umursamaz bir yapıya bürünürsen, sahada izleyecek bir futbol takımın dahi kalmaya bilir? Bunun Türkiye'de acı örnekleri fazlasıyla mevcuttur. Biz Sarıyer yönetimi olarak hem bugünü önemsiyor hem de geleceği planlıyoruz. Bunu gerçekleştirirken ailemizden, arkadaşlarımızdan, kısacası sevdiklerimizden ödün veriyoruz! Sevdaların en büyüğü için buna değer diyoruz. Ancak herşeyin ötesinde kıymet bilen bir camia olmaya devam etmeliyiz.Sarıyer'e kim hizmet ediyor, bir işin ucundan kim tutuyorsa, ona vefa duygusu içinde yaklaşıp, Allah razı olsun demeliyiz. Maalesef eski futbol aşkı ve değer bilme durumu fazlasıyla azaldı. Buna rağmen Sarıyer'de her daim muhafaza edilen birlik ruhu var olmaya devam ediyor. Evet saha sonuçları ve sportif başarı çok önemli. Biz de bunun için var gücümüzle çalışıyoruz. Fakat unutmamalıyız ki, Sarıyer Spor Kulübü'nün tüm insanlığı tek vücut halinde kucaklayan, birlik beraberliği perçinleyen ve semt aşkını Kalbimizin derinliklerine ulaştıran bu büyük gücü ve sevdası HERŞEYDEN ÇOK DAHA ÖNEMLİ VE KIYMETLİ!!!