Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - POZİSYON ÇOK GOL YOK!!!
SARIYER'DE FECİ KAZA 2 ÖLÜ
Yunanistan'da Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nin ibadete açılmasına tepki
Sarıyer’e yeni emniyet müdürü atandı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

POZİSYON ÇOK GOL YOK!!!

POZİSYON ÇOK GOL YOK!!!
TFF 2. Lig Beyaz Grup, ikinci hafta müsabakasında Sarıyer evinde Bakspor'u ağırladı. Bol pozisyonlu ve heyecan fırtınası şeklinde geçen Müsabaka başladığı gibi golsüz sona erdi.
08.09.2019 / 23:38


TFF 2. Lig Beyaz Grup, ikinci hafta müsabakasında Sarıyer evinde Bakspor'u ağırladı. Müsabaka başladığı gibi golsüz sona erdi. Geçen sezon oynanan Sakaryaspor maçında aldığı ceza nedeniyle seyircisinden yoksun kalan beyaz martılar, çok önemli iki puanı sahasında bırakmış oldu. Müsabaka boyunca her iki takım da girdiği bir çok gol pozisyonunu cömertçe harcadı.Ayrıca 89. Dakikada Bakspor bir de penaltı atışından faydalanamadı. Sarıyer üzerine kısa bir analiz yapacak olursak; Takım içi yardımlaşma başta olmak üzere, pas alışverişi, koordinasyon, topla hızlı hücuma çıkma, final paslarındaki tercihler ve bitirici vuruşlar baz alındığında Sarıyer'in geliştirmesi gereken temel unsurlar ciddi anlamda kendini ele veriyor. Buna eş değer olarak bir kaç ayrıntının ön plana çıktığını görüyoruz. Takımın en yaşlısı 36 yaşındaki Adem Koçak 70. Dakikadan sonra tabir-i caizse hocam beni çıkar dercesine bağırıyor. Adem'in vücudu çökmüş haline göz yumulurken neyin hesabı ve planı yapılıyordu? Açıkçası merak etmiyor değiliz! Aynı zamanda hem ilk maç Pendikspor hem de Bakspor karşısında tel tel dökülen ve sahada korkunç pozisyon hataları yapan Hüsnü Başkurt'un ısrarla 90 dakika oyunda tutulduğunu da buna ilave edersek... Ahmet Akcan'ın tehlikeli bir kumar oynayarak Sarıyer'deki kariyerine başladığını söylemek zor olmayacak!!! Akcan'ın kendisiyle olan inatlaşması maalesef ilerleyen haftalar için kırmızı alarm vermeye başladı...Bu arada iki oyuncu için bir paragraf açmak istiyoruz. Barış Memiş ve Alim Harlak'ın çok daha fazla süre alması Sarıyer takımının oyun şablonu için rahatlatıcı unsur olacağı net olarak görülmekte. Aynı zamanda bu iki üstün yetenekli oyuncunun yeniden özgüvenlerine kavuşması için önemli katkılar ivedilikle sunulmalıdır. 85. Dakikada Yaser Yıldız'ın arka adelesinden sakatlanıp oyundan çıkması ise hem Sarıyer, hem de Yaser için büyük talihsizlik. Umarız ciddi bir sakatlığı yoktur, korkulan olmaz ve Yaser çok kısa zaman içinde sahadaki yerini alır.MAÇIN KADER DAKİKALARI:

20. Dakika)
Sarıyer atağında, kaleye çekilen şutta, Bakspor defansı topu çizgi üzerinde çıkarıyor.

33. Dakika) Bakspor atağı, Bora Taşdemir kaleci Kubilay ile karşı karşıya, mutlak gol pozisyonu fakat topa dokunamıyor.

38. Dakika) Hızlı gelişen Bakspor atağında Ömer Bozan çaprazdan kaleci ile karşı karşıya kalıyor. Ömer'in şutu Kubilay'ın kucağında kalıyor.

Dakika 42) Sarıyer'in rakip ceza alanı içinde baskı kurduğu anlar. Peş peşe çekilen şutlar sonuç vermiyor. Bakspor bu dakikada kalesini etten duvar örerek koruyor. Üst üste çekilen şutlar sonucu top kornere çıkıyor.

Dakika 65) Sarıyer sağ kanattan etkili geliyor. Ceza sahasına gönderilen topta Yaser bomboş pozisyonda iyi kontrol edemiyor, son bir hamle ile ceza sahası dışındaki İlter'e çıkarıyor. İlter'in vuruşunda top kalecinin kucağında kalıyor.

76. Dakika) Sağdan gelen müthiş pası sadece dokunarak gole çevirecek olan Doğukan, boş kaleye topu ıska geçince Sarıyer gol şansını bir kez daha yitiriyor.

79. Dakikada) Sağ kanattan gelişen Bakspor atağında kale alanı içine yapılan ortada top doğrudan kaleye yöneliyor, direkten dönen top, kaleci Kubilay'da kalıyor.  


83. Dakika) Sarıyer'in mutlak gol pozisyonu. Alim Harlak, kaleci ile karşı karşıya kalıyor. Vuruşunda top üstten şuta çıkıyor.  

85. Dakika) Yaser Yıldız sakatlanarak sahayı terk ediyor. 3 oyuncu değiştirme hakkını kullanan beyaz martılar, bu dakikadan itibaren müsabakayı 10 kişi sürdürüyor.

88. Dakika)
Baksporlu oyuncu, ceza sahası içinde Sarıyer kalecisi Kubilay ile karşı karşıya kalıyor. Kubilay'ın rakibini düşürmesiyle hakem penaltı noktasını gösteriyor. Penaltıyı kullanan Yavuz Koç, topu üstten auta gönderiyor.

90+1. Dakika)
Bakspor'un kullandığı kornerde Abdullah'ın kale alanı içindeki kafa vuruşu az farkla dışarı çıkıyor. Müsabaka golsüz sona eriyor.


Etiketler: