Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Şok... Şok... Şok... </br>Bayram Ali Koçoğlu ve Salih Bayraktar'dan Ezana Büyük Saygısızlık!!!
SARIYER'DE FECİ KAZA 2 ÖLÜ
Yunanistan'da Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nin ibadete açılmasına tepki
Sarıyer’e yeni emniyet müdürü atandı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Şok... Şok... Şok...
Bayram Ali Koçoğlu ve Salih Bayraktar'dan Ezana Büyük Saygısızlık!!!

Şok... Şok... Şok... </br>Bayram Ali Koçoğlu ve Salih Bayraktar'dan Ezana Büyük Saygısızlık!!!
Sarıyer Spor Kulübü'nün balosu dün gece Korupark İstanbul'da yapılan organizasyonla gerçekleşti.
04.09.2019 / 16:32


Sarıyer Spor Kulübü'nün balosu dün gece Korupark İstanbul'da yapılan organizasyonla gerçekleşti. Kulübe katkı gecesi olarak düzenlenen programda Sarıyer'in sanatçı as başkanı Ferhat Göçer, söylediği şarkılarla baloya katılan konukları coşturarak eğlenceli bir gece yaşattı. 'Korupark İstanbul' ise gerek menüsü gerekse servis hizmeti ile konuklardan tam puan aldı.

SAFFET AKKOYUN: GELENLER SAĞOLSUN, GELMEYENLERİ DE ARTIK SENEYE BEKLERİZ!!!

Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Saffet Akkoyun geceye katılan misafirlere yaptığı konuşmada "herkese hoş geldiniz diyorum. Sarıyer camiası olarak yeniden bir arada olmanın onurunu ve mutluluğunu yaşamaktayız. Birbirimize olan sevgimiz ve saygımızın her geçen zaman artarak devam etmesini canı gönülden diliyorum. Biz Sarıyer camiası olarak bölünmez bir bütünüz ve unutulmasın ki en önemli ortak sevdamız Sarıyer Spor Kulübü'dür.

Bu vesileyle taraftarlarımıza da seslenlenmek istiyorum. Takımımızı centilmence ve kulübümüze ceza getirmeyecek şekilde destekleyelim lütfen. Sezon içinde yaşadığımız kötü tezahürattan aldığımız para ve seyircisiz oynama cezaları, kulübümüze ciddi handikap oluşturuyor. Bundan böyle daha dikkatli olacağımıza yönelik güvenim tamdır" dedi. Akkoyun konuşmasına "sözlerimi sonlandırırken, gecemize katılan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyor, sağolun diyorum. Balomuza katılamayan dostlarımızı da artık seneye yanımızda görmeyi ümit ediyorum" diyerek son verdi.EZANA SAYGISIZLIK GECEYE DAMGA VURDU!

Türkiye'nin önde gelen bestekar ve şairlerinden Aşkın Tuna, Sarıyer'in bu özel gününde sahneye çıktı. Aşkın Tuna konuşma yaptığı sırada Yatsı Ezanı okundu. Bunun üzerine Tuna "sevgili konuklar Ezan okunuyor, kısa bir süre Ezanın bitmesini bekleyelim" diyerek örnek bir davranışta bulunuyor. Ancak Aşkın Tuna'nın elinden mikrofunu alan programın sunucusu Bayram Ali Koçoğlu ismindeki şahıs, Ezanın sesini bastıracak yüksek bir sesle bağırarak, Salih Bayraktar'ın geceye teşriflerini aktarıyor ve konuklardan alkış istiyor. Tüm konuklar olmasada nezaketen alkışlayan, uğultu ve gürültü çıkaran konuklar oluyor. Salih Bayraktar ise bu duruma kayıtsız kalarak, eliyle dahi 'durun Ezanın bitmesini bekleyelim' demiyor. Aksine Ezanı hiç önemsemeyen hareketlerde bulunuyor. Bayraktar, Ezanı kale almayarak herkesi şaşkına çeviriyor.

Aşkın Tuna'nın hassasiyetine karşı, Koçoğlu ve Bayraktar'ın ezana saygısızlığı ve tahammülsüzlüğü geceye katılan konuklara da şok etkisi yarattı. Ezana saygı gösteren ve Ezan bitene kadar programa ara vermek isteyen Aşkın Tuna'nın eline ısrarla mikrofunu yeniden veren ve (Tuna'nın ifadesine göre) "ezanın bitmesini beklemene gerek yok'" şeklinde bir ifade kullanan sunucu Koçoğlu'un bu davranışı geceye katılan konuklardan büyük tepki aldı.

GECEYE KATILAN KONUKLAR, BU SAYGISIZLIĞA GÖZ YUMMADI!!!

Geceye katılan konukların, Ezan'a yapılan çirkin davranışa verdikleri tepki ağır oldu. Vatandaşlar "Ezan bizim kutsalımızdır. Ezan okunurken, Ezan sesinin bastırılması için yüksek sesle anons yapmak, alkışlatmak için konuklara baskı kurmak nasıl büyük bir saygısızlıksa, kendisine yönelik yapılan bu davranışa müdahale etmeyen Salih Bayraktar'ın da Ezan'ı önemsemez tavrı, bir o kadar ciddi saygısızlıktır. Sesini bastırmaya çalıştıkları şey İslam dininin sembollerindendir. Ezan basite alınacak bir durum değildir" şeklinde yoğun eleştirilerde bulundular.


YORUMLAR
Cem Dönmez: 
"Salih biraderim tövbe getir"
Salih bayraktar beyefendi burda siz müdahale etcektiniz kusura kalmayında ezan okunurken şakşak olmaz birader hatalısınız özür dileğin tövbe edin
04.09.2019 / 18:45
Garipçeli reis adayı: 
""
BUNLARIN Kİ MÜNAFIK ALAMETİ
04.09.2019 / 17:45