Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Rakiplerimizin Gücü Bizi İlgilendirmiyor! Başarıya Odaklandık!!!
Kıdemli dolandırıcı ‘hacca götüreceğim’ diyerek avukatı dolandırdı!
Ahlaksız paylaşımlar sonrası Soylu'dan açıklama!
Cumhurbaşkanı Erdoğan </br>barolar için tarih verdi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Rakiplerimizin Gücü Bizi İlgilendirmiyor! Başarıya Odaklandık!!!

Rakiplerimizin Gücü Bizi İlgilendirmiyor! Başarıya Odaklandık!!!
Sarıyer'e aralıksız olarak verdiği dört yıllık yöneticilik hizmetiyle taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanan Ali Büyükasar, gazetemize birbirinden önemli açıklamalarda bulundu.
06.08.2019 / 12:55


Sarıyer'e aralıksız olarak verdiği dört yıllık yöneticilik hizmetiyle taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanan Ali Büyükasar, gazetemize birbirinden önemli açıklamalarda bulundu. Bu sezon Sarıyer Spor Kulübü Genel Kaptanı olarak görevini sürdürmeye devam edecek olan deneyimli yönetici, tüm samimiyetiyle gündemin merak edilen konularını kamuoyu ile paylaştı. Biz sorduk, Büyükasar içtenlikle cevapladı...Genç yaşınıza rağmen Sarıyer'de 4 yıl boyunca başarılı bir yöneticilik kariyeri sergilediniz ve bu sezon Genel Kaptan olarak Sarıyer'e hizmetiniz devam edecek. Kısaca hem kendinizi hem de Sarıyer'de yöneticilik yaptığınız yılları bizlere anlatır mısınız?

- Sarıyer Spor Kulübü Türkiye’nin en köklü ve büyük camialarından biridir. İstanbul’un 4. büyük futbol takımıdır. Türk spor tarihinde Balkan Kupası’nı kazanmış 3 takımdan biridir. Milli takım seviyesinde nice oyuncular yetiştirmiş, çok köklü ve değerli bir camiadır. Kulübümüzün marka değeri çok yukarıdadır. Maalesef marka değerimiz kulübümüzün bugünkü başarısıyla örtüşmemektedir. Çünkü Sarıyer Spor Kulübü'nün olması gereken yer süper ligdir. Kısa vadede en azından birinci ligdir. Bende toplamda 4 dönem olmak üzere 26 yaşından bugüne 4 senedir bu güzide kulüpte “Basın sözcüsü ve Türkiye Futbol Federasyonu Temsilcisi” görevlerini yerine getirdim. Yine aynı şekilde 2.lig ve 3.lig Kulüpler Birliğinin kurulma aşamasında kulübümüzü temsilen yürütülen çalışmalarda yer aldım. Yeni yönetimde ise görevim genel kaptanlık oldu. 100 yıllık Sarıyer-Emirganlı bir aileden gelen ve Sarıyer’de doğup büyüyen biri olarak, bana bu imkanı veren Başkanımız Saffet Akkoyun'a ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. Sarıyer camiasına hizmet etmek şahsım için büyük bir onurdur.Sarıyer Spor Kulübü Olağanüstü kongre süreci ile sezona başladı. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi alabilirmiyiz?

- Bildiğiniz gibi aday çıkmadığı için kongre iki kez ertelenmek zorunda kaldı. Ertelenen kongrede de aday çıkmaması halinde kulübümüz kayyum tehlikesi ile karşı karşıya gelebilirdi. Bu güzide kulübün sahipsiz bırakılması 79 yıllık çınara yapılacak en büyük yanlış olurdu. Bu süreçte yaptığımız açıklamalarda Kulüp Başkanımız Saffet Akkoyun’un ve yönetim kurulu olarak bizlerin böyle bir şeyin olmasına müsade etmeyeceğimizi dile getirmiştik. Bende sizlerin aracılığı ile en zor günlerde kulübümüz için elini taşın altına sokan Başkanımız Saffet Akkoyun ve yeni yönetimi kurulumuza teşekkür ediyorum.

Yeni sezona yeni bir teknik ekiple giriyorsunuz. Ahmet Akcan'ı takımın başına getirdiniz. Yeni teknik ekibi seçerken neleri dikkate aldınız?

- Bu sezon başında eski teknik direktörümüzün farklı kariyer planları olduğunu öğrendik. Kendisine başarılar diledik. Yönetim kurulu olarak yeni bir yapılanmaya gittik ve Ahmet Akcan hocamızla anlaştık. Kendisi her türlü bilgi ve donanıma sahip değerli bir hocadır. Tecrübeli, hırslı ve işini severek yapan bir hocamız var. Oyuncularıyla ilişkisi çok yakın olan, onları her fırsatta motive eden ve güven ilişkisini sağlam kuran bir yapıya sahip. Kendisine güveniyoruz. Takımımız onun yönetiminde inşallah sezon sonunda mutlu sona ulaşacaktır. Başkanımız ve yönetim kurulumuz elinden geldiğince maddi ve manevi fedakarlık yaparak kulübümüzü başarıya ulaştırmak için çalışıyor. İnşallah bir üst lige çıkmak bu kadroya ve yönetime nasip olacaktır.2. Ligde bizim de yer aldığımız Beyaz Grup gerçekten çok sert takımlardan oluştu. Grubumuzun analizini yapacak olursak, yeni sezon öncesi Sarıyer yönetimi olarak nasıl bir hedef belirlediniz?

- Grubumuzu incelediğinizde rakiplerimizin büyük bir bölümünün belediye destekli önemli il takımları olduğunu görüyoruz. Yüksek rakamlı bütçelerle yola çıktılar ve şampiyon olmak için ellerinden geleni yapacaklar. Ancak bir gerçeğin altını çizmek isterim ki biz de Sarıyeriz. Geçmişimiz, gelecekte neler yapabileceğimizin en büyük göstergesidir. Rakiplerimizin imkanları ve güçleri bizi ilgilendirmiyor. Biz kendi işimize bakacağız ve başarıya odaklanacağız. Tüm camialara saygılıyız. Hak edenin ve dostluğun kazandığı bir lig olsun.

Genel olarak baktığımızda yeni transferlerin nokta atışı olduğunu gözlemliyoruz. Kendi takımlarında istikrarlı forma giymeleri de önemli bir avantaj. Sarıyer'in yeni transferlerini bize değerlendirir misiniz?

- Öncelikle iç transferde takımın en başarılı oyuncularına imza attırdık. Altyapıdan gelen gençler dahil geçen seneden yaklaşık 16-17 oyuncu takımda kaldı. Bu istikrar açısından çok önemli bir hamleydi. Dış transferde birbirinden değerli 9 yeni oyuncu ile anlaştık. Oyuncuların tamamı geçtiğimiz sezon önemli takımlarda 25 maç ve üzerinde forma giyen başarılı isimler olarak dikkat çekiyor. Yeni eski dengesini takımda sağlayarak sağlam bir biçimde yolumuza devam etmek istiyoruz.Birinci etap kamp dönemi Nevşehir kampında gerçekleşti. Takımın moral motivasyonunu, arkadaşlık ortamını ve genel performans durumunu kamuoyu merak ediyor. Bu konu da neler söylemek istersiniz?

- İlk etap Nevşehir kampımız iyi geçti. 11 gün kamp için ideal bir süreydi. İyi bir yükleme yaptık. Hazırlık maçlarında takımın eksiklerini görme fırsatı elde ettik. Ciddi bir sakatlık sorunu yaşamadık. Nevşehir’de şartlar da oldukça güzeldi. Zevkli antrenmanlar yaptık. Takımın kaynaşması adına ilk adımlar atıldı ve dostluk adına güzel görüntüler gördük. İnşallah ikinci etap kampımız olan Bolu’da eksiklerimizi tamamlayıp İstanbul’a hazır şekilde döneceğiz.

Sarıyer’in tesisleşme anlamında yapılanması olmadığını görüyoruz. Taraftarlarda bu konuda zaman zaman isteklerini dile getiriyor. Bu hakkında ne söylemek istersiniz?

- Yönetim Kurulu olarak modern bir stadyum, antrenman sahaları, altyapı tesisleri ve her türlü idari ve mali ihtiyaçlarımızı karşılayabilecek tesislerimizin olmasını en az taraftarlarımız kadar bizler de arzu ediyoruz. Maddi gücünüz yeterli olmadığı zaman bu tip tesisleşmeleri bırakın 2. lig ve 1. lig takımlarını; Süper Lig takımları bile yapamamaktadır. Yönetim olarak bu konularla ilgili projelerimizi hazırladık. Yakın süreçte devlet büyüklerimizle çeşitli temaslarımız oldu. Ancak tam anlamıyla netice alamadık. Bu noktada devletimizin ve belediyemizin desteği gerekmektedir. Onların desteğinin yanında finans olarak kulübün elini rahatlatacak, sportif anlamda bizlere sponsor olacak Sarıyer sevdalılarına ve semtin ileri gelen iş adamlarına büyük görev düşmektedir. Yine aynı şekilde kamuoyu yaratılması açısından taraftarımıza büyük sorumluluk düşmektedir. Kısacası herkesin taşın altına elini koyma vakti gelmiştir.

Son olarak, Kurban Bayramı öncesi Sarıyer Camiasına aktarmak istediğiniz mesajlar var mı?

- Sarıyer Spor Kulübü her yıl başarılı olmak için mücadele etmektedir. Camiamız ve taraftarımız bunu bu şekilde beklemektedir. Bizde bunun bilincinde olarak büyük Sarıyer taraftarını sevindirmek için elimizden geleni yapmaktayız. Kendilerinden her zaman olduğu gibi iyi günde ve kötü günde destek vermelerini istiyoruz. Günlük skorlar, haftalık başarılar veya başarısızlıklar kesinlikle motivasyonumuzu etkilemesin. Önemli olan 34 hafta sonundaki tablo olacaktır. Başkan, yönetim, personel, futbolcu, taraftar ve yerel basın olarak bizler büyük bir aileyiz. Buradan sizlerin aracılığıyla tüm taraftarlarımıza selam göndermek istiyorum. Tüm milletimizin ve İslam Aleminin Kurban Bayramını kutluyorum. İnşallah 2019-2020 sezonu, Sarıyerimize uğurlu gelecek ve özlenilen günleri geri getirecektir.