Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - SAODER Başkanı Ali Yaman'dan </br>Bayram Öncesi Birlik Çağrısı!
Kıdemli dolandırıcı ‘hacca götüreceğim’ diyerek avukatı dolandırdı!
Ahlaksız paylaşımlar sonrası Soylu'dan açıklama!
Cumhurbaşkanı Erdoğan </br>barolar için tarih verdi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SAODER Başkanı Ali Yaman'dan
Bayram Öncesi Birlik Çağrısı!

SAODER Başkanı Ali Yaman'dan </br>Bayram Öncesi Birlik Çağrısı!
Sarıyer Ordulular Derneği (SAODER) Başkanı Ali Yaman, Kurban Bayramı nedeniyle dikkat çeken bir mesaj yayınladı.
04.08.2019 / 20:34


Sarıyer Ordulular Derneği (SAODER) Başkanı Ali Yaman, Kurban Bayramı nedeniyle dikkat çeken bir mesaj yayınladı. Başkan Yaman mesajında "İslam aleminin ve tüm insanlığın birlik ve beraberlik içerisinde huzurlu ve mutlu bir Kurban Bayramı geçirmesini temenni ediyorum" dedi.

Bayramların insanlar arasındaki sevgi ve saygıyı perçinlediğini anlatan Yaman, mesajını şu şekilde sürdürdü: Bayramlar insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştığı, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir.

Kurban Bayramının, bir yandan duyguların tazelenerek, ruhların dinlendirilerek bir yandan da geçen zamanın muhasebesi yapılarak geçirilmesi yararlı olacaktır. Sevginin, paylaşmanın, dayanışmanın, dargınlıkları aradan kaldırıp yeniden kucaklaşmanın, duygu birliğinin en üst noktaya çıktığı böyle zamanların çoğaltılması ve her günün bayram gibi yaşanabilmesi için gayret sarf etmeliyiz. Kurban Bayramı ve diğer özel günlerin bizlere hatırlattığı en önemli husus budur.Ali Yaman mesajını şu şekilde tamamladı: İnsanı insan yapan ve bütün erdemlerin birlikte yaşandığı dini bayramlarımızdan birisi olan Kurban Bayramı'nın sevgiye, barışa, kardeşliğe, hoşgörüye ve güzel yarınlara umut olmasını diliyor, başta ülkem, değerli hemşerilerim ve tüm İslam alemine huzurlar getirmesini temenni ediyorum. Son olarak ise çok önemli bir uyarı da bulunmak istiyorum...


Kurban Bayramı vesilesiyle tüm vatandaşlarımızın yollarda trafik kurallarına uymalarını, aşırı süratten kaçınmalarını ve sevdiklerine sağ salim kavuşmalarını temenni ediyorum. Bayramımız kutlu ve mutlu olsun İnşallah.