Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - SARIYER’DE AKP’LİLER, AK PARTİ’NİN ÇİVİSİNİ SÖKTÜ CEVAHİROĞLU İLE GELEN ÇÖKÜŞ!!!
Günlerdir suları akmayan vatandaşlar zor günler geçiriyor! İBB'ye tepki büyük
CHP'de kurultay öncesi Kemal Kılıçdaroğlu zorda! Parti fena karıştı
Kıdemli dolandırıcı ‘hacca götüreceğim’ diyerek avukatı dolandırdı!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SARIYER’DE AKP’LİLER, AK PARTİ’NİN ÇİVİSİNİ SÖKTÜ CEVAHİROĞLU İLE GELEN ÇÖKÜŞ!!!

SARIYER’DE AKP’LİLER, AK PARTİ’NİN ÇİVİSİNİ SÖKTÜ CEVAHİROĞLU İLE GELEN ÇÖKÜŞ!!!
Hüseyin Cevahiroğlu'nun asli görevi güçlü bir aile ortamı yaratarak tabir-i caizse reform yapmaktı. Her kesimden insanı partiye kazandırarak sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü yeniden inşa etmekti. Teşkilatı doğru hedefler üzerine çalıştırmak ve maximum geri dönüş sağlamaktı. Öyle değil mi? Verdiğimiz tüm örneklerden A’dan Z’ye başarısız çıkan Cevahiroğlu aksine binlerce insanın kalbini kıran, parti binasını kendi şirketi, gönülden hizmet veren AK Partilileri ise maaşlı elmanı olarak değerlendiren bir anlayışı benimsedi.
25.06.2019 / 22:06


İstanbul’un her bölgesinde büyük şok yaşayan AK Parti’ye en büyük hüsranı uğratan ilçelerden biri de Sarıyer oldu. Sarıyer Yenigün olarak yaşanan hezimetin nedenlerini gündeme taşıyoruz. Biz Sarıyer’in Gazetesiyiz ve öncelikle kendi ilçemizden sorumluyuz. Bu sebeple merak edilen ve cesaret edilip konuşulamayan konuları gayet net bir şekilde ele almak istedik. Eee ne demişler "Dost Acı Söyler"... 

31 Mart yerel seçimlerinde CHP’li Millet İttifakı adayı Şükrü Genç’ten 30 bin oy fark yiyen ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde de hezimet yaşayan AK Parti, yenilenen 23 Haziran seçimlerinde de yine tarihi fark yedi. AK Parti Sarıyer’de 3 seçimde de bozguna uğradı.

23 Haziran Sarıyer sonuçlarına baktığımızda CHP’li Millet İttifakı Adayı Ekrem İmamoğlu’nun aldığı oy oranı %60.81, AK Partili Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım’ın aldığı oy oranı %38.35!!! Aradaki fark dile kolay %22.46!!! Sarıyer’de AK Parti’yi yönetenler ardı ardına gelen bu yıkımların ve çöküşün tartışmasız baş sorumlusudur ve görevden alınmayı beklemeden gerekeni yapmaları Sarıyer’de vicdanları bir nebze olsun rahatlatacaktır.

PEYGAMBER EFENDİMİZİN SÖZÜNE İTAAT EDİP İŞİ EHLİNE VERECEKTİNİZ! AMA SİZ NEFSİNİZİ DİNLEDİNİZ!

Şöyle biraz kaseti geri saralım istedik… 4,5 sene görev yapmış dönemin ilçe başkanı Salih Bayraktar’ın, Sarıyer Belediye Başkan Adayı olması neticesiyle boş kalan koltuğa muhakkak biri oturacaktı. Ama kim? Bunun sorusu ve cevabı çok basit… Kim daha çok entrika yapar, kulis yapar, taklalar atar, el pençe durur, basitleşir ve pamuksu beyaz sakallarını ovuşturursa o ilçe başkanı olacaktı!!! Öyle de oldu.

İlçe belediye başkan adayının ve gençlik kolları başkanının Trabzonlu olmasını yeterli görmeyen kara zihniyet, bir de nur topu gibi Trabzonlu bir ilçe başkanı var etti! Sarıyer’de 70 bin oy potansiyeli olan Sivaslılara hakaret eder gibi… Öyle ciddi bir ayrımcılık yapıldı ki, bu olaya samimiyetle karşı duran Trabzonlu binlerce insanın dahi vicdanını sızlattı. Giresunlular, Kastamonulular, Urfalılar, Ordulular, Malatyalılar, Ardahanlılar, Çorumlular, Kilisliler ve daha şehrini sayamadığımız nice insanımız yine arka plana atıldı? Türkiye'de 81 İl var!!! 

Tertemiz Anadolu toprağı kokan insanımızın bu gerçeği görmediğini mi sanıyordunuz? Yıllardır aynı senaryo! Bir adam bir kere öpülür, iki kere öpülür! Sonra bu adam sizi tutar öyle bir öper ki sudan çıkmış balığa dönersiniz!!! Sizinki de o hikaye. Bu insanlara partinizde vereceğiniz SUS PAYI görevlerle daha ne kadar süre kandırabileceğinizi sanmıştınız?

CEVAHİROĞLU, TEŞKİLATIN KALBİNİ ÇOK KIRDI!

Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Cevahiroğlu hatırlanacağı üzere 1,5 sene teşkilat başkanı olarak görev yaptığı sürede parti içinde en çok eleştirilen kişi pozisyonundaydı. Gerek parti mensubu gerekse halk nezdinde insanlarla olan diyaloğu neticesiyle çok ciddi tepkiler alıyor ve parti içinde ciddi omurga kırıklarına yol açıyordu.

Teşkilat başkanının asıl görevi güçlü bir aile ortamı yaratarak tabir-i caizse reform yapmaktır. Her kesimden insanı partiye kazandırarak sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü yeniden inşa etmektir. Teşkilatı doğru hedefler üzerine çalıştırmak ve maximum geri dönüş sağlamaktır. Öyle değil mi? Verdiğimiz tüm örneklerden A’dan Z’ye başarısız çıkan Cevahiroğlu aksine binlerce insanın kalbini kıran, parti binasını kendi şirketi, gönülden hizmet veren AK Partilileri ise maaşlı elmanı olarak değerlendiren bir anlayışı benimsedi.

YALANCI GÜLÜMSEMELER, SAMİMİYETSİZ DOKUNUŞLAR…

İşin asıl vahim tarafını siz de biliyorsunuz! Bu kişi 31 Mart seçimlerine 2 ay kala ilçe başkanı oldu. Bir seçim süreci nasıl bu kadar kötü yönetilir gözler önüne serildi. Cevahiroğlu ilçe başkanı olduktan sonra AK Parti’nin Sarıyer’de hem ilçeyi, hem de İBB’yi kaybedeceği iyice gün yüzüne çıkmıştı. İttifak yapılan MHP ile uyum içinde ve mütevazilikle çalışılması gerekirken tam tersi politika izlenildi. MHP’yi hep görmezden geldiler ve oradaki oy potansiyelini iyi değerlendiremediler.

Bununla beraber sokaklarda İnsanlara karşı yalancı gülümsemeler, samimiyetsizlikler, derde çare olmayan iletişim bozuklukları, parti içinde kucaklaşma sağlanmaması ve küskünleri yeniden kazanma çabasına zahmet edilmemesi felaketin habercisi oldu diyebiliriz. Aynı zamanda yarar yerine zarar getiren ayak üstü, sıradan, yüzeysel ev, esnaf, sokak ziyaretleri ve ortaya çıkan koca bir HEZİMET!!!

KENDİ YANLIŞLARINI SAMAN ALTI YAPTI, SUÇU SEÇMENE ATTI!

Tüm yaşananlardan sonra AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Cevahiroğlu çıktı ve “Sarıyer halkına kızgın ve kırgınım. Bizi seçmedikleri için küskünüm” dedi. Kendi yaptığı yanlışları, vefasızlıkları ve hataları yok sayarak suçu direkt seçmene attı. Bu kadarına da pes dediğinizi duyar gibi oluyoruz…DAVASINA SAHİP ÇIKAN AK PARTİLİLER HER TÜRLÜ ÖVGÜYÜ HAK EDİYOR!

Tüm bu yanlışlar silsilesine rağmen aşkla, inançla, doğru ve kaliteli işlere imza atan, gecesini gündüzüne katan, ailesinden, işinden olan AK Partilileri düşününce üzüntü ve yıkım bir kat daha artıyor. Çünkü her şeyin ötesinde pervasızca güç zehirlenmesi yaşayan zihniyetin bir parçası olmayı hiçbir AK Partili hak etmiyor!

KARNI DOYAN ÇEKİLDİ KENARA!!!

23 Haziran süreci sanki hiç yaşanmadı! Seçimler sanki yenilenmedi! AK Parti İlçe Başkanlığı yat babam yat… Bakanlar gelsin, milletvekilleri gelsin, İstanbul dışındaki belediye başkanları gelsin ki onlarla bir öz çekim yapalım, komşular alışverişte görsün! Bu nasıl bir hainliktir arkadaş. İstanbul seçimleri resmen kaderimiz dedik, geleceğimiz dedik, Türkiye’nin emperyalistlere ve tüm terör örgütlerine meydan okuması dedik… Laf anlatamadık! Kimlere anlatamadık! AKP’LİLERE… Karnı doyan çekildi kenara. Niye çalışsın ki zaten yemiş yiyeceği kadar… Tok Sırtlan'ın önüne ceylan koy kılını kıpırdatmaz.

Birde parti küçük kalsın ama bizde kalsın zihniyeti var. “Ne de olsa Hükümet bizde, güç bizde” diyen kafatasçılar bunlar. Partiyi ele geçirdiğini düşünen ve bir 4 yıl daha sefasını sürmek niyetinde olan bir ürünün kırıntıları.

BAŞROL OYUNCUSU HÜSEYİN CEVAHİROĞLU

İlçe Başkanlığı görevini sürdürdüğü 4 ay içinde 3 önemli seçimi bozguna uğrayarak kaybeden ve hala sıcak koltuğunun derdine düşen Hüseyin Cevahiroğlu için artık fazla söze gerek yok. Kendisi umutsuz vaka olarak kayıtlara geçmiş bulunurken, aynı zamanda tarihin tozlu sayfalarında hezimete uğrayanlar bölümünün başrol oyuncusu olarak daima yerini alacaktır.RECEP TAYYİP ERDOĞAN’I ANLAYAMAYAN, KAVRAYAMAYAN TEŞKİLAT MENSUPLARI!!!

Sarıyer İlçe Başkanlığı’nın ve baş sorumlularının son yıllarda çok dikkatsiz ve basiretsiz bir şuur kaybı içine girdiklerini gözlemlemek hiç de zor olmasa gerek! Kişi kim olursa olsun. Türk milletinin Recep Tayyip Erdoğan’a olan sevdasını ve güvenini sarsmaya ve konuları kendi menfaatleri doğrultusunda değerlendirmeye kalkması hainliktir!

Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünün sonuna dek korunması için var gücüyle çalışan, Tek Vatan, Tek Bayrak, Tek Millet, Tek Devlet sözleriyle bu topraklarda yaşayan her bir vatandaşımıza ışık olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı hala anlayamamış, kavrayamamış içi boş bir Sarıyer teşkilatına gerçek AK Partililer daha ne kadar sabır gösterecekler merakla bekleniyor.

BEMBEYAZ BİR SAYFA AÇMANIN TAM ZAMANI!

Bu zaman diliminden sonra ivedilikle yapılması gereken bembeyaz yeni bir sayfa açarak kökten temizlik yapılmasıdır. Genç, dinamik, halk ile barışık, mütevazi, alçak gönüllü bir kadro ile Bismillah denmelidir. Konunun ayrıntıları muhakkak ilerleyen günlerde daha net bir şekilde belirlenecektir.

NOT: HÜSEYİN CEVAHİROĞLU HAKKINDA ÖRNEKLERLE VERECEĞİMİZ DAHA BİR ÇOK HABER İLE KARŞINIZDA OLACAĞIZ.

AYRICA BİR SONRA Kİ DEĞERLENDİRMEMİZ, AK PARTİ SARIYER ESKİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SALİH BAYRAKTAR İÇİN YAPTIĞIMIZ SEÇİM ANALİZİ OLACAKTIR.BAYRAKTAR NEDEN KAYBETTİ? DOĞRULARI, YANLIŞLARI, ARTILARI, EKSİLERİ, GÜNAHLARI, SEVAPLARI… TÜM GERÇEKLERİ İLE ÇOK YAKINDA SİZ DEĞERLİ OKUYUCULARIMIZLA PAYLAŞACAĞIZ.
Etiketler: