Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - "AHLAKİ DEĞİL!"
SARIYER'DE GIDA TERÖRÜ
Haçlı Ezeli Düşman
Tem'de Otomobilin Çarptığı Kadın Öldü

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

"AHLAKİ DEĞİL!"

Kemal Kılıçdaroğlu, Küçükkaya ve CHP adayının otel görüşmesini değerlendirdi: Ahlaki değil
20.06.2019 / 23:25


Kemal Kılıçdaroğlu, Küçükkaya ve CHP adayının otel görüşmesini değerlendirdi: Ahlaki değil

Deniz Baykal'a yapılan kaset operasyonuyla CHP Genel Başkanlığı koltuğuna oturan Kemal Kılıçdaroğlu, FOX TV Moderatörü İsmail Küçükkaya ile CHP'li adayın otel buluşmasına ilişkin; "İnsanların izlenmesi ve dinlenmesi olaylarına baskı rejimlerinde rastlanır. Görüntülerin ortaya çıkması ahlaki değil." dedi.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı bir programda CHP adayı İle İsmail Küçükkaya'nın program öncesindeki otel görüşmesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. "Görüntülerin basına yansıması ahlaki değil." diyen Kılıçdaroğlu, "İnsanların izlenmesi ve dinlenmesi olaylarına baskı rejimlerinde rastlanır." ifadesini kullandı.

'Görüntülerin servis edilmesi ahlaki değil'

Deniz Baykal'a düzenlenen kaset operasyonu sonrasında 22 Mayıs 2010 tarihinde CHP Genel Başkanlığı koltuğuna oturan Kemal Kılıçdaroğlu; yapılan görüşmenin programın tarafsızlık ilkesine ilişkin ahlaki boyutuna değinmezken, kamera kaydındaki görüntülerin servis edilmesine tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, "Yaşanan demokrasi açısından vahim bir şey. Bir otelden alınan kameralarla toplumun önüne çıkıp, olanları anlatmak ahlaki değil. Devletin istihbaratının bir bölümü siyasal iktidara hizmet ediyor." şeklinde konuştu.

17-25 Aralık Operasyonu'nda FETÖ istihbaratının hazırladığı montaj kasetleri kamuoyuna dinleterek anlatan Kılıçdaroğlu, sözlerine şöyle devam etti.

"İnsanların izlenmesi ve dinlenmesi olaylarına daha çok baskı rejimlerinde rastlanır. İki açıdan bakmak gerekir. Birincisi otel yöneticileri siyasi iktidara hizmet eder bir konumdalar. Çünkü güvenlik kamerasına kaydedilen görüntülerin orada korunması lazım. İkincisi ise devletin istihbarat kanadının bir bölümünün siyasal iktidara çalışmış olması. İsmail bey önceden açıklama yaparak iki tarafla da görüşeceğini söyledi. Bir tarafla telefonla görüştüğünde biz ona neden Yıldırım ile görüştün demedik ki."
Etiketler: "AHLAKİ DEĞİL!"