Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - AKKOYUN BIRAKIRSA, KARANLIĞA YELKEN AÇARIZ
SARIYER'DE GIDA TERÖRÜ
Haçlı Ezeli Düşman
Tem'de Otomobilin Çarptığı Kadın Öldü

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

AKKOYUN BIRAKIRSA, KARANLIĞA YELKEN AÇARIZ

AKKOYUN BIRAKIRSA, KARANLIĞA YELKEN AÇARIZ
Sarıyer Spor Kulübü’nde Cumartesi günü olağanüstü kongre gerçekleşecek. Ancak henüz resmi olarak bir başkan adayı bulunmuyor.
18.06.2019 / 17:47


Sarıyer Spor Kulübü’nde Cumartesi günü olağanüstü kongre gerçekleşecek. Ancak henüz resmi olarak bir başkan adayı bulunmuyor. Sarıyer'e büyük hizmetleri olan mevcut başkan Saffet Akkoyun’un kırgın ve gönülsüz olduğu biliniyor. Aday olacak mı henüz kararını açıklamış değil. Ancak kongreye sayılı günler kala henüz herhangi bir başkan adayının çıkmamış olması da, Sarıyer camiası için can sıkıcı bir dönem yaşadığımızın göstergesidir. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in, Sarıyer Spor Kulübü’ne ufak jestler hariç uzun yıllardır destek vermediği herkes tarafından bilinmekte.7 yıl başkanlık görevini çok zor şartlar altında başarılı bir şekilde sürdüren Başkan Akkoyun, bunca yıl verdiği hizmetler ışığında kırılmayı, üzülmeyi ve vefasızlığı asla hak etmiyor. Ne olursa olsun camiamızın birlik ve beraberliğini yeniden sağlayan Saffet Akkoyun’un başkanlığa devam etmesi için baskı kurulmalı ve kendisi ikna edilmelidir. Sarıyer Spor Kulübü yerlerde sürünürken, kulübü omurgalı yeni bir düzenle inşa eden Akkoyun ile istikrar muhakkak başarıyı beraberinde getirecektir.

VEFASIZ VE ACIMASIZ DÜZEN SARIYER’İ YUTAR!!!

Bugünkü tabloya baktığımızda ise kötü bir sezon geçirdiğimizi söyleyemeyiz. Aksine yarı final oynamış ve şampiyonluğu kıl payı kaçırmış bir Sarıyer var… Doğru işler yapılınca sportif başarı zamanla hak ettiği yere kavuşuyor. Fakat yönetim kurulu kesinlikle Sarıyer’e yakışacak maddi, manevi kulübe kalite katacak isimlerden oluşmalıdır. Başkan Saffet Akkoyun tüm iyi niyetiyle çalışmasına rağmen, 7 yıldır kulübe katkı sağlayan, maddi destek veren ve kendine yoldaşlık yapan yöneticilerin sayısının bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar az olması maalesef en büyük handikap olarak önümüzde duruyor.

Bu durum muhakkak can sıkıyor. Camia iyi bir yönetim kurulu bekliyor ama öncelikle Başkan Saffet Akkoyun yeniden adaylığa ikna edilmeli. Öyle bir zaman sürecinden geçiyoruz ki, Saffet Akkoyun kulübü bırakırsa eğer, Allah korusun borç batağı ile birlikte amatör lige yelken açacak acımasız bir düzenin karanlığına doğru yol alırız!

SAFFET AKKOYUN’A NANKÖRLÜK YAPANLARI TARİH AFFETMEZ!!!

Saffet Akkoyun, Sarıyer Spor Kulübü Başkanı olmadan önce kulübün kahreden durumu, içler acısı hali, yürekleri parçalayan cinstendi. Kulübün yüklü miktarda ki borçların hepsini Başkan Saffet Akkoyun’un, örnek arz edecek şekilde cebinden ödediğini bir kez daha hatırlatmakta fayda görüyorum...

Akkoyun, cebinden o kadar ciddi paralar harcadı ki, canı kadar sevdiği Sarıyer için bir de kulübün borçlarına karşılık evini ipotek ettirdi. Milyonlarca lira borcu olan Sarıyer artık sözün bittiği yerdeydi. Markete, nalbura, tatlıcıya, balıkçıya, fırıncıya kısacası uçan kuşa, herkese borcu olan, haciz memurlarının cirit attığı Sarıyer Kulübü, Saffet Akkoyun’un sayesinde itibarını ve onurunu kurtardığı gibi aynı zamanda her sezon zirve mücadelesi yapan bir kulüp haline geldi.

SAFFET AKKOYUN YENİDEN ADAY OLMALIDIR!

Hatırlayın lütfen, küçük esnaflara dahi ciddi borçlar yapan eski yönetimlerin bu borçlarını da Başkan Akkoyun ödedi. Başkan Akkoyun Sarıyer’e düzen getirdi. Kalite getirdi. Dürüstlük ve birlik beraberlik getirdi. Kulübün borçlarını temizleyerek sportif başarının önünü açtı. Kulübü zarara uğratıp kaçanlardan olmadı, sonuna kadar savaşıp Sarıyer’i ayakta tuttu. Saffet Akkoyun yeniden başkan adayı olmalıdır… Sarıyer için güneşli günlerin ve başarılarla dolu istikrarlı sezonların temellerini atan Akkoyun, her şeyin üstüne sünger çekmeli ve en az 2 yıl daha Sarıyer halkı için bu hizmeti devam ettirmelidir.

SARIYER SEMALARINDA LEŞ KARGALARI DOLAŞIYOR!

Sarıyerli olmayan, Sarıyer Spor Kulübü’nü bir eşya olarak gören ve buradan maddi çıkar elde etmek isteyen, ardından bir inek misali etinden, sütünden faydalanıp işi bittiğinde de kesimhaneye gönderecek olan zihniyetlerin, Sarıyer semalarında leş kargaları misali dolandıklarını gözlemliyoruz. Allah’ın izniyle ne Sarıyer camiası ne de başkan Saffet Akkoyun, Sarıyer’i borç bataklığına sürüklemek isteyen ve Sarıyer üzerinden milyonlarca lirayı cebe indirmeyi amaçlayan dolandırıcılara asla izin vermeyecektir.

Kulübe çok yakın bir gazete olarak şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki, Saffet Başkan yaşadığı onca sıkıntıya rağmen dik duruşunu koruması takdire şayan bir davranıştır. Akkoyun, tüm yükü omuzlarına alıyor ve tüm olumsuz şartlara rağmen büyük bir sabır gösteriyor.

BAŞARIYA GİDEN YOLDA ‘İSTİKRAR’ EN ÖNEMLİ UNSURDUR!

Sarıyer'e gerçekten yakışan bir başkan profili çizen Akkoyun nankörlük değil saygı ve vefa hak ediyor. Kendisine olan özgüveni ve Sarıyer'i şampiyon yapacağına olan inancı camiaya fazlasıyla umut veriyor. Saffet Akkoyun'a herkesin destek vermesi gerekir. Çünkü başarıya giden yolda istikrar en önemli unsurdur. Sarıyer tarihi, Akkoyun kadar hırslı ve bu kulübe cebinden 15 milyon lira harcayan bir başkanı bir kez daha bulamaz. İddia ediyorum kesinlikle bulamaz.

SAFFET AKKOYUN İLE MÜCADELEYE DEVAM…

Eğer Saffet Akkoyun'un yerinde başka biri olsaydı, 7 yıl önce arkasına bile bakmadan kulüpten kaçardı. Geçmiş sezonlardan alınacak dersler var muhakkak. Geçmişi iyi analiz edip geleceğin Sarıyer'ini çok dikkatli inşa etmeliyiz. Açılan beyaz bir sayfa var artık çok daha güçlü işler yapmanın zamanı geldi. 7 yıllık tecrübe ve istikrar ile hep birlikte büyük başarılar kazanılacağına inanıyorum. Yeter ki tüm şartları zorlayalım ve Başkan Saffet Akoyun’un gönlünü alalım… Yeniden başkan adayı olması için, Sarıyerimiz için bu değerli insanı ikna edelim!


Etiketler: