Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - 23 Haziran Öncesi Hazırlık Maçı
Kıdemli dolandırıcı ‘hacca götüreceğim’ diyerek avukatı dolandırdı!
Ahlaksız paylaşımlar sonrası Soylu'dan açıklama!
Cumhurbaşkanı Erdoğan </br>barolar için tarih verdi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

23 Haziran Öncesi Hazırlık Maçı

23 Haziran Öncesi Hazırlık Maçı
Türkiye ve Yunanistan bugün Antalya'da kozlarını paylaşacak. Müsabakanın önüne geçen konu ise şüphesiz belli... Yunan gazetelerinde "bizim çocuğumuz Konstantinopolis'i feth etti" haberlerinin manşetleri süslediği Ekrem İmamoğlu'nun bugün maçta hangi ülkeyi destekleyeceği merak konusu oldu?
30.05.2019 / 18:45


A Milli Takımımız, UEFA EURO 2020 Elemeleri'nde Fransa ve İzlanda maçları öncesinde bugün oynayacağı özel maçta Yunanistan ile karşılaşacak.

Antalya Stadı'nda oynanacak ve saat 21.00'de başlayacak müsabakayı Romanya Futbol Federasyonu'ndan Radu Marian Petrescu yönetecek. Petrescu'nun yardımcılıklarını Radu Adrian Stefan Ghinguleac ve Vladimir Costin Urzica yaparken, karşılaşmanın dördüncü hakemi ise Ali Palabıyık olacak. Maç, TRT SPOR'dan naklen yayınlanacak.

Yunanistan karşılaşmasıyla 569. kez sahaya çıkacak A Milli Takım, 96 yıllık tarihinde 299'u resmi, 269'ü özel 568 maçta biri hükmen olmak üzere 214 galibiyet aldı, 133 defa berabere kaldı, 221 kez de yenildi.

Ay-yıldızlı ekip, 243'ü deplasmanda, 245'i evinde, 80'i de tarafsız sahada olmak üzere, bu maçlardan 3'ü hükmen galibiyetten toplam 747 gol attı, kalesinde 819 gol gördü.

Milli Takımımız, Yunanistan ile bugüne kadar oynadığı on maçta yedi galibiyet, iki beraberlik, bir de mağlubiyet aldı. 1948'de oynanan ilk karşılaşmadan 3-1'lik galibiyetle ayrılan Milliler, 2015'te oynanan son müsabakayı da 3-0 hükmen kazandı. Millilerimiz Yunanistan filelerine 15 gol gönderirken, kendi ağlarında ise altı gol gördü.
 

Yunan Gazetesinden Ekrem İmamoğlu Manşeti

Yunanistan'da yayın yapan Thema News isimli gazete Millet İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Ekrem İmamoğlu'nun "İstanbul'u fetheden Yunan" başlığı ile manşete taşıdı.

31 Mart'ta yapılan yerel seçimlerde tüm usulsüzlük ve şaibe göstergelerine rağmen 'seçimi kazandım' algısı yapan Ekrem İmamoğlu'na bir destek de Yunan basınından geldi. 'Yeni seçilen Konstantinopolis Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu' olarak tanıtılan haberde, İmamoğlu'ndan 'Pontus kökenli bir Rum' olarak bahsedildi.

İSTANBUL'U FETHETTİ

1453'te Osmanlı'ya kaybettikleri İstanbul'u İmamoğlu sayesinde yeniden aldıklarını söyleyen Yunanlar, 'İstanbul'u fetheden Yunan' diyerek İmamoğlu'na methiyeler dizdi.