Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Akaryakıt Kaçakçılarına Baskın: 42 Ton Yakıt Ele Geçirildi
Kıdemli dolandırıcı ‘hacca götüreceğim’ diyerek avukatı dolandırdı!
Ahlaksız paylaşımlar sonrası Soylu'dan açıklama!
Cumhurbaşkanı Erdoğan </br>barolar için tarih verdi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Akaryakıt Kaçakçılarına Baskın: 42 Ton Yakıt Ele Geçirildi

Akaryakıt Kaçakçılarına Baskın: 42 Ton Yakıt Ele Geçirildi
İstanbul'da Sarıyer'in de aralarında bulunduğu toplam 7 ilçede akaryakıt kaçakçılığına yönelik yapılan operasyonda '10 numara yağı' olarak bilinen 42 ton akaryakıt ele geçirildi.
29.05.2019 / 10:37


İstanbul'da Sarıyer'in de aralarında bulunduğu toplam 7 ilçede akaryakıt kaçakçılığına yönelik yapılan operasyonda '10 numara yağı' olarak bilinen 42 ton akaryakıt ele geçirildi. Olayla bağlantılı olduğu ileri sürülen 8 kişi gözaltına alındı.Edinilen bilgilere göre, İstanbul Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, akaryakıt kaçakçılığı yapıldığı bilgisi üzerine harekete geçti. Bir grubun organize halde kaçakçılık faaliyetleri yürüttüğünü belirleyen polis, 16-23 Mayıs tarihleri arasında Büyükçekmece, Bağcılar, Güngören, Bahçelievler, Esenyurt, Ataşehir ve Sarıyer'de 10 ayrı adrese baskın düzenledi. Baskınlarda '10 numara yağ' olarak bilinen 42 bin litre kaçak akaryakıt ve bu yakıtların sevkiyatında kullanılan 3 araca el konuldu. Operasyonlarda kaçak akaryakıt ticaretiyle bağlantılı olduğu ileri sürülen İ.Ş.(51), T.K.(52), M.G.(40), H.H.(39), İ.Y.(32), M.F.Y.(32), S.E.(24) ve H.K.(46) adlı 8 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişiler arasında bu yasa dışı ticareti uzun süre yapmış kişilerin de olduğu belirtildi.


Operasyon anı polis kameralarına yansırken, gözaltına alınan 8 şüpheli hakkında 5607 sayılı 'Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa Muhalefet' suçundan işlem yapılarak adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.