Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - MUHTAR DEDİĞİN BÖYLE OLUR!!! RUMELİFENERİ’NDE ÇOCUKLAR ÖZGÜRLÜĞÜNE KAVUŞTU “TEŞEKKÜRLER SERKAN ABİ”
EKREM İMAMOĞLU'NUN KİRLİ SİYASETİ ZIVANADAN ÇIKTI!!!
EDEPSİZLİKLERİNDEN, ALLAH ONLARI TAŞ ETTİ

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

MUHTAR DEDİĞİN BÖYLE OLUR!!! RUMELİFENERİ’NDE ÇOCUKLAR ÖZGÜRLÜĞÜNE KAVUŞTU “TEŞEKKÜRLER SERKAN ABİ”

MUHTAR DEDİĞİN BÖYLE OLUR!!! RUMELİFENERİ’NDE ÇOCUKLAR ÖZGÜRLÜĞÜNE KAVUŞTU “TEŞEKKÜRLER SERKAN ABİ”
Büyük bir heyecanla ve mutlulukla suni çim futbol sahasında futbol oynamanın keyfini yaşayan çocuklar, Serkan ağabeylerine sevgiyle sarılıp teşekkür ettiler.
25.04.2019 / 11:47


RumeliFeneri’nde 6 yıl önce Sarıyer Eski Kaymakamı Ömer Karaman’ın faaliyete geçirdiği ve Rumelifeneri Muhtarlığı’nın hizmetine sunduğu futbol sahası, Rumelifeneri Mahallesi’nin yeni muhtarı Serkan Gerçek ile gerçek sahiplerinin hizmetine sunuldu.

Rumelifeneri Eski Muhtarının, sahanın kapısına kilit vurarak, sahayı kullanmak isteyen çocuklardan ücret talep ettiği için, 6 yıl boyunca Rumelifeneri’nde yaşayan çocuklar asfaltlarda, yollarda top oynuyor ve bu futbol sahası süs eşyası gibi kullanılıyordu. Köyün çocukları yıllarca çaresiz ve garip bir şekilde boyunlarını büktü ve maalesef kaderlerine razı oldular. Taa ki 1 Nisan Günü’ne kadar… Ücretsiz bir şekilde çocukların futbol oynaması için yapılan bu sahanın kilidini Rumelifeneri Mahallesi Muhtarı seçilen Serkan Gerçek kırdı ve ‘Rumelifeneri Gençliği’ özgürlüğüne kavuştu.Büyük bir heyecanla ve mutlulukla suni çim futbol sahasında futbol oynamanın keyfini yaşayan çocuklar, Serkan ağabeylerine sevgiyle sarılıp teşekkür ettiler. Oldukça duygulu anlar yaşayan ve çocukların sevinci ile göz yaşlarına zor hakim olan Rumelifeneri Mahallesi Muhtarı Serkan Gerçek, gazetemizin genel yayın yönetmeni Yunus Emre Güner’e açıklamalarda bulundu.


RUMELİFENERİ MAHALLESİ MUHTARI

SERKAN GERÇEK:


Bu futbol sahası çocuklara ait bir yer olmasına rağmen kapısına kilit vurularak, ücretli halı saha olarak kullanılıyordu. Elektrik parası adı altında ücretler talep ediliyordu. Oysa ki elektrik başta olmak üzere diğer tüm masraflar devletimiz ve belediyemiz tarafından karşılanıyor. Ben yıllarca bu halı sahanın ücretsiz olması için uğraş verdim. Ama o zaman ki imkanlar dahilinde bunu başaramadık.Çok şükür Allah bana muhtar olmayı nasip ettiği gün aklıma ilk gelen iş bu oldu. Çocuklarda benim kalbimin sesini dinlercesine kalabalık bir şekilde muhtarlığa gelerek “Serkan abi maç yapmak istiyoruz. İstediğimiz zaman sahaya girip top oynamak istiyoruz. Ne olur sahamızın kapısında ki kilidi kaldır abi” şeklinde haklı istekleri oldu. Bende onlara “bu futbol sahası sizindir arkadaşlar” dedim. Çocuklarımız bundan sonra özgürce ve ne zaman isterlerse burada spor yapma imkanı bulacaklar. Bizim onlardan tek isteğimiz sahamızın ve çevremizin temiz tutulmasıdır. Bu saha zaten Rumelifeneri Gençliği için yapılmıştı. Bugünden itibaren de gerçek sahiplerine kavuşmuş oldu.ÇOCUKLARIMIZIN MUTLULUĞU, BANA ONUR VERİYOR!

Çocukların bana gösterdiği sevgi her şeyden önemli. Onları mutlu görmek, keyifli görmek bana inanılmaz heyecan veriyor. Ben bu yaptığım hizmeti bir lütuf olarak görmüyorum. Çocuklarımızın olan bir unsuru kendilerine iade etmenin gururunu yaşıyorum. Ben onların ağabeyleri olarak yapmam gerekeni yaptım. Çocuklar arabaların geçtiği caddelerde değil, daha güvenli ve modern bir şekilde suni çim sahamızda oynasınlar. Düştükleri zaman bir yerleri incinmesin. Gelsinler futbol sahasında gönül rahatlığı ile keyifle spor yapsınlar.
Rumelifeneri Mahallesi Muhtarlığı olarak tüm azalarım ile beraber halkımıza gönülden hizmet etmeye başladık. Koltuğunda oturan değil, sokak sokak gezen ve 5 yıl boyunca yapacağımız hizmetler ile farkımızı ortaya koyan bir ürünün parçası olmak istiyoruz İnşallah…