Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - ŞÜKRÜ EFENDİ! BU KAÇINCI İHMAL? BU KAÇINCI SKANDAL!
Salyangoz Zehriyle Köpekleri Zehirlenen Kadın Konuştu
Sarıyer'de Tır'ın Çarptığı Ağacın Devrilmesi Kamerada
Kimlik, Ehliyet, Pasaport Randevularında Yeni Dönem

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ŞÜKRÜ EFENDİ! BU KAÇINCI İHMAL? BU KAÇINCI SKANDAL!

ŞÜKRÜ EFENDİ! BU KAÇINCI İHMAL? BU KAÇINCI SKANDAL!
Sarıyer Belediyesi'nin ihmalkarlığı ile vatandaşlar ölümle burun buruna gelmeye devam ediyor.
26.02.2019 / 13:46


Sarıyer Belediyesi'nin ihmalkarlığı ile vatandaşlar ölümle burun buruna gelmeye devam ediyor. Birbirinin kopyası onlarca tehlikeli olayı Sarıyer Belediyesi'ne bildiren vatandaşlar, hiçbirine geri dönüş sağlanmadığı için ailecek ihmal kurbanı olmaya terk ediliyor... Facianın eşiğinden dönülen yer bu kez Kazım Karabekir Mahallesi oldu. Ölümden dönen mahalle sakinleri, Şükrü Genç ve ekibine ateş püskürdü. Büyük tepki gösterdi!

Sarıyer'de toprağın kayması sonucu istinat duvarı bir evin üzerine çöktü. Parçaların koptuğunu duyan ev halkı kendini dışarı atmasıyla faciadan dönerken, çökme tehlikesi nedeniyle 5 ev tahliye edildi. Tahliye edilen vatandaşlar, komşular ve yakınlarının yanına taşındı.Sarıyer'de yolun bir bölümü iki katlı müstakil evin üzerine çöktü. Kazım Karabekir Paşa Mahallesi Lale Sokağın bir bölümü, kot farkı bulunan 2 katlı müstakil evin üzerine çöktü. Evde bulunan Karabulut ailesi, olaydan yara almadan kurtuldu.Haber verilmesi üzerine olay yerine polis, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Polis yolun çöktüğü kısmı güvenlik şeridine alarak yaya ve araç trafiğine kapattı.Karabulut ailesi, evi tahliye ederek, yakınlarının yanına taşındı. Binada ağabeyi, annesi ve babasıyla oturan Murat Karabulut, şunları söyledi: "Gürültülü bir ses oldu, kendimizi dışarı attık. Engelli annem vardı, onu giydirip dışarı çıkardım. Daha önce Sarıyer Belediyesine başvurumuz oldu. En son 6 ay önce başvurduk. Bir mühendis geldi, 'Burada bir şey yok.' dedi, gitti. Belediye bizimle ilgilenmedi."Murat Karabulut, evin mutfak ve oturma odasına bakan duvarlarında yıkılma meydana geldiğini ayrıca taşıyıcı kolonların zarar gördüğünü söyledi.
Evin sahibi Eray Karabulut, duvarın bir süredir çökme tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu belirterek "Belediyeye 'duvar çökecek' dedik, olmaz dediler. Dedim ki; 'burası uçar'. 'O zaman malzemeyi verelim sen kendin yap' dediler. Ben de 'kendi imkanım olsa zaten size gelip söylemem' dedim. Gelip bakıp gittiler, bir şey yok dediler" diye konuştu.Evlerinin oturulamaz halde olduğunu belirten Karabulut, "Devletimizden yardım bekliyoruz. Cumhurbaşkanımızdan yardım bekliyoruz." dedi.EVLER TAHLİYE EDİLDİ

Evde yaşayan Karabulut ailesi ise evi tahliye ederek, civarda yaşayan yakınlarının yanına taşındı. İki katlı evin son katı hasar görürken, tehlike nedeniyle çevrede bulunan 4 ev daha tahliye edildi. Tahliye edilen vatandaşlar komşular ve yakınlarının yanına taşındı.