Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - BİNALİ YILDIRIM: SARIYER HALKI </br>1 NİSAN'DAN İTİBAREN TAPULARINA KAVUŞACAK
Salyangoz Zehriyle Köpekleri Zehirlenen Kadın Konuştu
Sarıyer'de Tır'ın Çarptığı Ağacın Devrilmesi Kamerada
Kimlik, Ehliyet, Pasaport Randevularında Yeni Dönem

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BİNALİ YILDIRIM: SARIYER HALKI
1 NİSAN'DAN İTİBAREN TAPULARINA KAVUŞACAK

BİNALİ YILDIRIM: SARIYER HALKI </br>1 NİSAN'DAN İTİBAREN TAPULARINA KAVUŞACAK
Binali Yıldırım, Sarıyer'de tapulara ve rayiç bedellere ilişkin tüm Türkiye'yi de ilgilendiren çok önemli açıklamalar yaptı.
25.02.2019 / 05:07


AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Sarıyer'de önemli ziyaretlerde bulundu.Yıldırım ilk olarak, güzergah üzerinde bulunan Cumhuriyet Mahallesi Muhtarlığı'na uğradı. Muhtar Nevzat Aktan ve orada bulunanlarla sohbet etti.Ardından AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı 3. Kad
eme yönetimi ve mahalle başkanlarıyla biraraya geldi.
Yıldırım, MHP Sarıyer İlçe Başkanlığı'na uğrayarak nezaket ziyaretinde bulundu. MHP Sarıyer İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç ile sıcak görüşmeler gerçekleştirdi.Binali Yıldırım daha sonra esnaf ziyareti yaptı. Gördüğü bir börekçide börek yiyen Yıldırım, basın mensuplarına ve vatandaşlara da börek ikram etti.
Esnaflarla sohbet eden Sayın Binali Yıldırım, Sarıyer'de kafelere de uğradı. Yıldırım, kafede bulunan gençler ile tek tek tokalaştı, sohbet etti.Balıkçıları da ziyaret eden Binali Yıldırım, sahilde martılara simit attı.Yıldırım ayrıca Sarıyer Spor Kulübü'nün kafeteryasına giderek, orada bulunanlarla da tokalaştı.
Binali Yıldırım, Sarıyer'de tapulara ve rayiç bedellere ilişkin tüm Türkiye'yi de ilgilendiren çok önemli açıklamalar yaptı. MHP Sarıyer İlçe Başkanlığı'nı ziyareti esnasında gerçekleşen tarihi açıklamalar Sarıyer'de bomba etkisi yarattı. BİNALİ YILDIRIM:

"Şimdi biliyorsunuz mevcut belediye başkanı 2009 belediye seçimleri öncesi herkese bir mektup yolladı. 'Tapularınız seçimden sonra elinizde' dedi. Herhalde belediyede kayboldu. Tapular ortada yok. Ama bu sefer gelecek merak etmeyin. Bu söz Ak Parti sözüdür, bu söz Reis’in sözüdür, bu söz Salih Bayraktar’ın sözüdür. Sarıyer halkı 1 Nisan'dan itibaren tapularına kavuşacak. Bizde postada gecikme olmaz. Çok dakik çalışırız.""Şunu herkesin bilmesi lazım bu evler bu arsalar bu taşınmazlar burada yaşayanların malıdır. Vaktiyle buraya gelip buranın çilesini çeken, çamurunu çiğneyen onlardır. Bugünlere geldi. Değeri arttı. Hazır değeri artmışken biz buradan iyi bir para alalım düşüncesi bize yakışmaz. Makul, hak sahiplerinin verebileceği bir fiyatla bunu hak sahiplerine vereceğiz. Rayiç bedel, fahiş bedel demek. Fahiş bedelle olmaz. Buna önce ben karşı çıkarım. Hakkı olan buradaki insanlardır. Onların rüçhan hakkı vardır. Ve onun en uygun şartlarda verilmesi lazım. Bunun da takipçisi olacağım."