Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - BU DEV PROJELERİ YAPARSA </br>SALİH BAYRAKTAR YAPAR
Salyangoz Zehriyle Köpekleri Zehirlenen Kadın Konuştu
Sarıyer'de Tır'ın Çarptığı Ağacın Devrilmesi Kamerada
Kimlik, Ehliyet, Pasaport Randevularında Yeni Dönem

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BU DEV PROJELERİ YAPARSA
SALİH BAYRAKTAR YAPAR

BU DEV PROJELERİ YAPARSA </br>SALİH BAYRAKTAR YAPAR
Sarıyer'in çehresini değiştirecek, değerine değer katacak olağanüstü dev projeler tüm Sarıyer'i salladı.
22.02.2019 / 11:58


AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar'ın, Sarıyer'in çehresini değiştirecek, değerine değer katacak olağanüstü dev projeleri tüm Sarıyer'i salladı. Parti ayırt etmeksizin herkesin dikkatini çeken insan odaklı projeler, farkını kısa sürede hissettirdi. Sarıyer Yenigün Gazetesi olarak 3 Gün boyunca okuyucularımıza bu dev projelerin tanıtımını tüm ayrıntıları ile sunacağız. 

VARAN 1

EĞİTİM VE İSTİHDAM




Sarıyer Bilim ve Teknoloji Kampüsü

Çocukların deneyerek, eğlenerek, uygulayarak ve yaşayarak bilimi öğreneceği Sarıyer Bilim ve Teknoloji Kampüsü, tamamen gelişim odaklı bir eğitim sistemine sahip olacak. Bu atölyelerde; Tasarım ve Üretim, Robotik ve Kodlama, Elektronik Programlama alanları ve Dene-Yap Teknolojisi gibi temel eğitimler verilecek. Temel eğitimlerden sonra Siber Güvenlik, Enerji Teknolojileri, Yazılım Teknolojileri (Nesnelerin İnterneti, Mobil Uygulama) Havacılık ve Uzay, Malzeme, Yapay Zekâ alanlarına ilişkin eğitimler planlanacak.



Bilim , Teknoloji ve Havacılık Parkı

Sarıyerli gençlerimizin hem eğlenip hem öğreneceği bu eşsiz mekanda maket araba parkurundan drone yarış parkuruna kadar her şey düşünüldü. Teknik imkanlarıyla uygulamalı eğitime de olanak tanıyan Bilim, Teknoloji ve Havacılık Parkı 120 kişilik seyirci kapasitesiyle aynı zamanda bir sosyalleşme mekanına da dönüşecek. Geleceği



İstihdam Garantili Yazılım Okulu

Yazılım sektörüyle ilgilenen ve bu sektörde kendini geliştirmek isteyenler için eğitim verecek olan Yazılım Okulu, uluslararası düzeyde yazılım eğitiminin yanı sıra kapsamlı bir İngilizce eğitimi de sunacak. Eğitim sonunda sertifika alacak öğrenciler, yazılım hizmeti veren şirketlerde çalışabilme garantisine sahip olacak (Kireçburnu, Kazım Karabekir, Bahçeköy, Rumeli Hisarı, Rumeli Kavağı, Ptt Evleri, Poligon).



Dene -Yap Teknoloji Atölyesi

Dene-Yap Teknoloji Atölyeleri’nde ortaokul başlangıç ve lise başlangıç çağı olmak üzere iki yaş grubunda eğitimler bulunmaktadır. Eğitim modeli 2 yıl ders, 1 yıl uygulama projesi olmak üzere toplam 3 yıl olarak tasarlanmıştır. İlk yıl temel teknoloji alanlarında genel yetkinlik kazanımı sağlayacak bir program yer alırken, ikinci yıl öğrencilerin ilgi alanlarına göre daha derinlemesine gelişim kaydedecekleri eğitimler bulunmaktadır. Üçüncü yıl ise, aldıkları eğitimlerin uygulamasını yaparak gelişimlerini pekiştirecekleri bir proje geliştirmeleri beklenmektedir.



Denizcilik Araştırma , Eğitim Merkezi ve Müzesi

Denizcilik Araştırma, Eğitim Merkezi ve Müzesi, ulusal ve uluslararası mevzuata uygun eğitim müfredatıyla nitelikli gemi adamı yetiştirme amacıyla yapılacak bir projedir. Mesleki profesyonelliğe ulaşmış eğitimciler eşliğinde her detayın öğrencilere aktarılacağı merkezde; denizcilik alanı, bilişim teknolojileri alanı, makine teknolojisi alanı gibi eğitimler yer alacak. Aynı zamanda bir müze alanının da bulunacağı projede, genç denizcilerin ilham alabileceği birbirinden değerli eserler yer alacak.



Lise ve Üniversite Öğrencilerine Staj Programları

Lise ve üniversite öğrencilerimizin yapacakları staj çalışmalarının planlanmasına ve okulda kazandıkları becerileri iş hayatında kullanabilmelerine olanak tanıyacak staj programları oluşturacağız. Öğrencilerimizin kariyer seçimlerinde onları doğru şekilde yönlendirmek ve kurumsal firmalarla iletişim halinde olabilmelerine imkan sağlamak projenin temel hedefleri arasında olacak.




Tarım Araştırma ve Eğitim Merkezi

Sarıyerli gençlerimizin; tarımı bilimsel olarak öğrenebileceği ve toprağıen iyi şekilde tanıyabileceği Tarım Araştırma ve Eğitim Merkezi’ni Sarıyer’imize kazandıracağız. Burada öğrencilerimiz topraksız modern tarım, organik tarım ve bitkiler hakkında mesleki eğitimler alacak. Sadece öğrencilerimizin değil aynı zamanda tüm Sarıyerlilerin de gezip görebileceği hobi bahçeleri yer alacak.