Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - SARIYER EMİN ELLERDE OLACAK
Salyangoz Zehriyle Köpekleri Zehirlenen Kadın Konuştu
Sarıyer'de Tır'ın Çarptığı Ağacın Devrilmesi Kamerada
Kimlik, Ehliyet, Pasaport Randevularında Yeni Dönem

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SARIYER EMİN ELLERDE OLACAK

SARIYER EMİN ELLERDE OLACAK
AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’nın Cumhur İttifakı kapsamında bugün ilçe seçim kuruluna sunacağı Meclis Üye Aday listesinin ayrıntıları belli oldu.
19.02.2019 / 16:44


AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’nın Cumhur İttifakı kapsamında bugün ilçe seçim kuruluna sunacağı Meclis Üye Aday listesinin ayrıntıları belli oldu. 37 ismin yer aldığı liste sosyal, ekonomik ve kültürel açıdan toplumun tüm kesimlerini temsil ediyor olması ile dikkat çekiyor. Cumhur ittifakının Sarıyer’deki A takımında, avukattan, esnafa, doktordan, mimara, spor eğitmeninden, sanayici ve sanatçıya kadar farklı mesleklerden adaylar yer alıyor.

31 Mart 2019 yerel seçimlerine sayılı günler kala Cumhur ittifakının Sarıyer Meclis Üye Aday listeleri tamamlandı. Bugün ilçe seçim kuruluna sunulacak olan liste 37 isimden oluşuyor. Meclis üyesi adayları arasında; mühendis, mimar, mali müşavir, spor eğitmeni, şehir planlamacı, avukat, sanayici, doktor, sanatçı, esnaf gibi meslek grupları ile birlikte emekliler de yer alıyor. Liste, sosyal, ekonomik ve kültürel yönden farklılığıyla dikkat çekerken, kadronun çoğunluğunun üniversite mezunu olduğu öğrenildi. Listede ayrıca ilkokul ve yüksek lisans mezunu adaylar da var.

GENÇ ADAYLAR DİKKAT ÇEKİYOR

AK Parti’nin Sarıyer’deki meclis üyesi adaylarının arasında gençlerin sayısı dikkat çekerken, her 5 adaydan birinin 35 yaş altı olduğu öğrenildi. Listede 3 kadın aday olduğu belirtilirken aday kadrosunun Sarıyer’deki demografik yapının tamamına hitap ettiği de ifade edildi.

ÇALIŞMALAR DÖRT AY SÜRDÜ

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Cevahiroğlu, meclis üyesi adaylığı için çalışmaların 4 ay sürdüğünü söyledi. Hazırlanan listenin Sarıyer’i kalkındıracak kadro olduğunun altını çizen Cevahiroğlu, belirlenen meclis üyelerinin Salih Bayraktar ile birlikte çağdaş Sarıyer için titizlikle çalışacağını ifade etti. Cevahiroğlu AK Parti teşkilatının da bu süreçte birlik, bütünlük sergileyerek yine Sarıyer’e yakışanı yaptığını kaydetti.
KONTENJAN MECLİS ÜYESİ ADAY LİSTESİ

Melih Özyardımcı
İhsan Topçu
Ali Can Genç
Vedat DemirEtiketler: